Sandra Milo

Salvatrice Elena Greco

7,9
326 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sandra Milo

Piękna aktorka pochodzenia z Tunezji, grała we włoskim kinie, w filmach mało ambitnych ale także w wielkich dziełach mistrzów, np. u Federico Felliniego pojawiła się w jego arcydziele 8 1/2 oraz GIULIETTA I DUCHY.

Szkoda, że tak mało osób w Polsce interesuje się takim kinem. Jednak każdego, który będzie na tej stronie i przeczyta mój komentarz proszę aby wpisał parę słów od siebie.

Pozdrawiam szczególnie tych którzy wierzą że kino to sztuka.
Marcin

Frank

Zgłaszam się! Również interesuję się włoskim klasycznycm kinem, zarówno tym ambitnym, jak i komercyjnym. Na przeszkodzie do naprawdę gruntownego poznania tej kinematografii stoi moja nieznajomość języka włoskiego - niestety...

Sandrę widziałem w obu wspomnianych przez Ciebie filmach Felliniego, a także w MIO FIGLIO NERONE (MÓJ SYN NERON), komedii o Neronie (!), w której gwiazdami były Gloria Swanson i Brigitte Bardot.

Problem z piękną Sandrą jest taki, że we wszystkich trzech filmach, które widziałem, gra drugie bądź trzecie skrzypce i przyćmiewają ją wielcy aktorzy. Być może inaczej sprawa wygląda w licznych komediach z jej udziałem, ale nie są one popularne poza granicami Włoszech i marne szanse, że ktoś to je wyda na DVD bądź przypomni w TV.

Frank

Kurka grała w tylu filmach i prawie zero zdjęć na FW szkoda bo klasyczne kino ciekawe ja często coś se przypominam albo oglądam z ciekawości niestety tu wypada poszperać trochę w google.

Frank

"Giulietta i duchy" to najsłabszy film Felliniego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones