PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113141}

Arsene Lupin

Arsène Lupin
6,0 6 144
oceny
6,0 10 1 6144
Arsene Lupin
powrót do forum filmu Arsene Lupin

Gdyby nie niezrozumiałe i niepotrzebne zakończenie film byłby naprawdę dobry - lekki, ciekawy, z dobrą obsadą. Moim zdanie film powinien się zakończyć w momencie, kiedy widzimy, że Arsene jest z Clarisse i mają dziecko (pomimo, że nie przepadam za słodkimi happy endami, uważam że w tym przypadku to byłoby najlepsze rozwiązanie). Niepotrzebne zawikłanie zakończenia (śmierć Clarisse, porwanie ich dziecka i prawie dla nikogo niezrozumiała ostatnia scena) niszczy spojrzenie na cały film, który w gruncie rzeczy był dobry.

ocenił(a) film na 10
szafirowe_wzgorza

Jak to niezrozumiałe zakończenie? Chodzi o to, że Hrabina manipuluje jego synem, tak samo jak manipulowała Arsenem. Oczywiście Arsene domyśla się kim ów młodzieniec jest, a widać że także i on ma pewne wątpliwości, przypuszczenia. Hrabina natomiast, moim zdaniem, kochała Arsene, dlatego chciała by jego syn był jak najbliżej niej, a w ostatniej scenie potwierdza to tylko swoją reakcję na jego pojawienie się.

iga_bauer

Gdyby Hrabina naprawdę kochała Arsene... nie zabiłaby mu żony i nie porwałaby mu syna. Pozwoliłaby mu być szczęśliwym i nie zniszczyłaby mu życia. To nie była miłość. To było raczej coś na kształt zaborczego pożądania. Babka nie umiała przegrywać. Skoro ona nie mogła być z nim szczęśliwa... to żadna nie będzie. Najbardziej toksyczne z uczuć.

ocenił(a) film na 10
kiniotek

Nie każda miłość jest romantyczna i wspaniałomyślna, więc nie zgodzę się, że nie mogła go kochać, ale reszta to racja:)

ocenił(a) film na 8
kiniotek

Ja mam wrażenie, że Hrabina miała nadzieję że jak odbierze Arsenowi żonę i syna to ten będzie walczył i szukał dziecka, a wtedy ona będzie miała go wreszcie przy sobie. A że Arsen nie dał jej tej satysfakcji to zaczęła wykorzystywać jego syna...
Po co bomba? Bo czemu nie? :P W końcu przyjechał jakiś magnat z Austrii, a może był tam ktoś kogo chciała "sprzątnąć", bo wydaje mi się że Arsena się nie spodziewała...

ocenił(a) film na 7
szafirowe_wzgorza

Niezrozumiałe? Każdy kto przynajmniej uważnie oglądał końcówkę może się tego domyślić, kim jest ów młodzieniec. Ja jedynie nie mogłam tej bomby pojąc.

ocenił(a) film na 1
Carianna

Podejrzewam, że "niezrozumiałe zakończenie" nie dotyczyło jego syna.
Dla mnie np dziwne była ostatnia scena - kwiatek na ziemi.
Takie jak przyniósł na pogrzeb swojej mamy.
Ogółem film? Jak dla mnie nieporozumienie... :(

ocenił(a) film na 5
ewangeli

moze nie tyle niezrozumiale, co zbyt zagmatwane, za wiele watków. Nie rozumiem dlaczego hrabina chciala podłożyc bombe w ostatniej scenie, jezeli chodzi o kwiatek to jest to łubin (fr.lupin). Ogolnie film przyjemny, jednak myslę, ze móglby być lepszy 6/10

ocenił(a) film na 6
Bounty

To jedno jest pewne - mógłby być lepszy. W tym filmie za dużo akcji za mało dramatu, a miał potencjał, niektóre sceny i ujęcia urzekające, ale gubiły się w tej przygodówce zrealizowanej na wzór amerykański.
Gwoli wyjaśnienia - ostatnia scena to zamach (a właściwie zniweczona próba zamachu) na arcyksięcia arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga, który to zamach w realiach historycznych został (skutecznie) powtórzony rok później w Serbii i był powodem wybuchu I wojny światowej. A.Lupin w ostatniej scenie uratował syna przed dokonaniem zabójstwa. Z kolei hrabina pokazała, że jak zwykle do własnych celów manipuluje innymi ludźmi, wykorzystując przede wszystkim ich miłość do siebie. Moze i kocha te osoby , ale to miłość zaborcza, egoistyczna, liczy się przede wszystkim jej życie i zachowanie wiecznej młodości.

Inna sprawa , że całe to zakończenie było niepotrzebne w tym filmie i tak już dosyć nasyconym zwrotami akcji, strzelaninami i wybuchami.
Jak wspomniała "przedmówczyni" nastąpiło "niepotrzebne zawikłanie zakończenia". Końcówka filmu zaniża moją ocenę o -1 i dlatego ostatecznie film ma tylko 6/10

ocenił(a) film na 8
szafirowe_wzgorza

Nawet mi do głowy nie przyszło, że ten chłopak z walizką,który jest w ostatnich scenach to syn Arsen'a :o. Kompletnie mi to do głowy nie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones